Badania
i Publikacje

Zapraszamy do lektury

Forbes: Corporate wellness wzmacnia kondycję firm

wtorek, 31 sierpnia, 2021
@Monika Ciesielska

W najnowszym Forbes rozmawiamy o zdrowiu mentalnym pracowników, które nie może być już dłużej zaniedbywane. Liderzy nowej ery dbają o kondycję psychiczną swoich pracowników równie mocno, jak o twarde wyniki biznesowe.

Świetnym przykładem na to jak zadbać o swoje własne well-being, jest Simone Bills – amerykańska, wielokrotna złota medalistka olimpijska w gimnastyce, która tuż przed startem wycofała się z rywalizacji zespołowej i indywidualnej zawodów olimpijskich w Tokio, aby chronić swoje zdrowie psychiczne.

Tę godną podziwu postawę, która była sprzeciwem wobec wywieranej presji, mądrzy liderzy będą kultywować w swoich zespołach i stawiać za przykład. Bycie prawdziwie rozumiejącym i uważnym liderem, stało się właśnie poszukiwaną na rynku kompetencją.

„Preferowane jest znalezienie balansu pomiędzy ulepszaniem i rozwijaniem biznesu, z naciskiem na innowacje, wzrost, badania i rozwój, a inspirowaniem i popychaniem ludzi do rozwoju, zapewnianiem różnorodności i budowaniem przynależności. Organizacje, które umiejętnie budują poczucie przynależności, odnotowują sześciokrotnie wyższe przychody niż te, które o to nie dbają.” mówi Monika Ciesielska, założycielka Carpenter Consulting, prezydentka globalnej organizacji headhunterskiej IMSA Search Global Partners.

Więcej o well-being pracowników i human-centric leadership w artykule Magdaleny Krukowskiej „Corporate wellness wzmacnia kondycję firm” (Forbes 9/2021) i w Forbes online.

Podcast: “Skrzydlaty HR” – #8 Dorota Minta / Jak regulować emocje?

poniedziałek, 14 marca, 2022
@Monika Ciesielska
„Pomaganie innym w sytuacji w jakiej jesteśmy wymaga ogromnej uważności i wsłuchania się w potrzeby drugiej osoby. Reakcje na traumę i stres…

Podcast: „Skrzydlaty HR” – #7 David Nirenberg, Mitch Berger / Rekrutacja nowej ery

czwartek, 17 lutego, 2022
@Monika Ciesielska
Jak zmienił się rynek pracy podczas pandemii i jak wpłynęło to na proces rekrutacji? Kto wie o tym lepiej niż my, rekruterzy…

Podcast: Skrzydlaty HR – #6 Szymon Janiak / Rola HR w Venture Capital

wtorek, 25 stycznia, 2022
@Monika Ciesielska
Świat startupów, w którego krajobraz wpisane są nowe technologie, postęp, zmiana, innowacje, wszystkie te rundy finansowania, o tak – ten świat wydaje…