Badania
i Publikacje

Zapraszamy do lektury

Forbes: Corporate wellness wzmacnia kondycję firm

wtorek, 31 sierpnia, 2021
@Monika Ciesielska

W najnowszym Forbes rozmawiamy o zdrowiu mentalnym pracowników, które nie może być już dłużej zaniedbywane. Liderzy nowej ery dbają o kondycję psychiczną swoich pracowników równie mocno, jak o twarde wyniki biznesowe.

Świetnym przykładem na to jak zadbać o swoje własne well-being, jest Simone Bills – amerykańska, wielokrotna złota medalistka olimpijska w gimnastyce, która tuż przed startem wycofała się z rywalizacji zespołowej i indywidualnej zawodów olimpijskich w Tokio, aby chronić swoje zdrowie psychiczne.

Tę godną podziwu postawę, która była sprzeciwem wobec wywieranej presji, mądrzy liderzy będą kultywować w swoich zespołach i stawiać za przykład. Bycie prawdziwie rozumiejącym i uważnym liderem, stało się właśnie poszukiwaną na rynku kompetencją.

“Preferowane jest znalezienie balansu pomiędzy ulepszaniem i rozwijaniem biznesu, z naciskiem na innowacje, wzrost, badania i rozwój, a inspirowaniem i popychaniem ludzi do rozwoju, zapewnianiem różnorodności i budowaniem przynależności. Organizacje, które umiejętnie budują poczucie przynależności, odnotowują sześciokrotnie wyższe przychody niż te, które o to nie dbają.” mówi Monika Ciesielska, założycielka Carpenter Consulting, prezydentka globalnej organizacji headhunterskiej IMSA Search Global Partners.

Więcej o well-being pracowników i human-centric leadership w artykule Magdaleny Krukowskiej „Corporate wellness wzmacnia kondycję firm” (Forbes 9/2021) i w Forbes online.

My name is Ella. Bajka o równości i różnorodności.

środa, 08 września, 2021
@Monika Ciesielska
Pamiętacie bajkę o Kopciuszku, prawda? Historię o pięknej dziewczynie o złotych włosach, wykorzystywanej przez macochę i jej córki. Dziewczynie, która nie traci…

Jak budować markę po pandemii? Składniki sukcesu.

piątek, 03 września, 2021
@IMSA Search Global Partners
Budowanie marki polega na zdefiniowaniu i pozostaniu wiernym misji i wartościom Twojej firmy. W przypadku dużych i małych marek pandemia COVID-19 zakłóciła…

Zdrowie psychiczne pracowników bardziej krytyczne niż kiedykolwiek

poniedziałek, 23 sierpnia, 2021
@IMSA Search Global Partners
Od marca 2020 roku, kiedy wybuchła pandemia, ludzie na całym świecie bardzo ucierpieli. Izolacja, choroba i utrata pracy doprowadziły do ​​zwiększenia poziomu…