Świetnym przykładem na to jak zadbać o swoje własne well-being, jest Simone Bills – amerykańska, wielokrotna złota medalistka olimpijska w gimnastyce, która tuż przed startem wycofała się z rywalizacji zespołowej i indywidualnej zawodów olimpijskich w Tokio, aby chronić swoje zdrowie psychiczne.
Tę godną podziwu postawę, która była sprzeciwem wobec wywieranej presji, mądrzy liderzy będą kultywować w swoich zespołach i stawiać za przykład. Bycie prawdziwie rozumiejącym i uważnym liderem, stało się właśnie poszukiwaną na rynku kompetencją.
„Preferowane jest znalezienie balansu pomiędzy ulepszaniem i rozwijaniem biznesu, z naciskiem na innowacje, wzrost, badania i rozwój, a inspirowaniem i popychaniem ludzi do rozwoju, zapewnianiem różnorodności i budowaniem przynależności. Organizacje, które umiejętnie budują poczucie przynależności, odnotowują sześciokrotnie wyższe przychody niż te, które o to nie dbają.” mówi Monika Ciesielska, założycielka Carpenter Consulting, prezydentka globalnej organizacji headhunterskiej IMSA Search Global Partners.
Więcej o well-being pracowników i human-centric leadership w artykule Magdaleny Krukowskiej „Corporate wellness wzmacnia kondycję firm” (Forbes 9/2021) i w Forbes online.