Badania
i Publikacje

Zapraszamy do lektury

Nowe spojrzenie na cel korporacyjny

poniedziałek, 17 stycznia, 2022
@IMSA Search Global Partners

Wraz z początkiem 2022 roku wielu z nas myślało, że zdołamy powstrzymać pandemię COVID-19 i ruszymy pełną parą do świata po COVIDZIE. Jednak wraz z pojawieniem się i szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Omicron, w miarę wzrostu liczby przypadków na całym świecie, musimy przyznać, że COVID wciąż jest z nami i prawdopodobnie będzie w najbliższej przyszłości.

Skuteczność szczepionek/wzmacniaczy i nowe terapie antywirusowe zachęcają większość firm do jakiejś wersji powrotu do pracy w biurze. Chociaż COVID może wydawać się mniej kryzysowy i bardziej przewlekły, przywódcy muszą wziąć pod uwagę wstrząsy ostatnich 2 lat, w tym wpływ ruchów społecznych, takich jak #MeToo, Black Lives Matter i kryzys klimatyczny. Obecne wysiłki na rzecz odbudowy mają miejsce w czasie znaczących zmian norm społecznych. Cel korporacyjny, aby służyć jako podstawa podczas odbudowy, latarnia morska dla zmian, musi dotrzymywać im kroku.

Cel zapewnia przewagę konkurencyjną

Cel korporacyjny nie jest ćwiczeniem PRowym. Jest przewagą konkurencyjną. Według Chiefs Executives for Corporate Purpose (CECP) badania pokazują, że firmy o ustalonym i sprecyzowanym celu wykazują o 14% większy wzrost przychodów, o 8% wyższą rentowność operacyjną i o 6% lepszy zwrot z kapitału niż firmy, które skoncentrowały się na tylko na maksymalizacji zysków. Różnice te stale się powiększają.

Cel jest czynnikiem przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Ekspert od celów, badacz i autor bestsellerów Simon Sinek mówi w swoim TED Talk: „Ludzie nie kupują tego, co robisz; ludzie kupują DLACZEGO to robisz.” Cel ukierunkowuje firmę na odpowiedzialność społeczną, co z kolei motywuje klientów i pomaga tworzyć wartość.

Według Mitcha Bergera, Partnera Zarządzającego IMSA Search Global Partners USA i Członka Zarządu IMSA, „Cel jest również zaletą w zatrudnianiu, szczególnie wśród młodszych pracowników, którzy chcą pracować dla firm, które podzielają własne wartości osobiste i których działania wykazują troskę wykraczającą poza zyski . Kandydaci pytają: czy istnieją programy społecznej odpowiedzialności biznesu? Programy środowiskowe, społeczne, rządowe (ESG)? Możliwości wolontariatu dla pracowników? Wszystko to jest dziś wyrazem korporacyjnego celu”.


Pełna treść artykułu: Reimagining Corporate Purpose As We Start 2022

Podcast: “Skrzydlaty HR” – #8 Dorota Minta / Jak regulować emocje?

poniedziałek, 14 marca, 2022
@Monika Ciesielska
„Pomaganie innym w sytuacji w jakiej jesteśmy wymaga ogromnej uważności i wsłuchania się w potrzeby drugiej osoby. Reakcje na traumę i stres…

Podcast: „Skrzydlaty HR” – #7 David Nirenberg, Mitch Berger / Rekrutacja nowej ery

czwartek, 17 lutego, 2022
@Monika Ciesielska
Jak zmienił się rynek pracy podczas pandemii i jak wpłynęło to na proces rekrutacji? Kto wie o tym lepiej niż my, rekruterzy…

Podcast: Skrzydlaty HR – #6 Szymon Janiak / Rola HR w Venture Capital

wtorek, 25 stycznia, 2022
@Monika Ciesielska
Świat startupów, w którego krajobraz wpisane są nowe technologie, postęp, zmiana, innowacje, wszystkie te rundy finansowania, o tak – ten świat wydaje…