Badania
i Publikacje

Zapraszamy do lektury

Podcast: Skrzydlaty HR – #6 Szymon Janiak / Rola HR w Venture Capital

wtorek, 25 stycznia, 2022
@Monika Ciesielska

Świat startupów, w którego krajobraz wpisane są nowe technologie, postęp, zmiana, innowacje, wszystkie te rundy finansowania, o tak – ten świat wydaje się być niesamowicie atrakcyjny. Zbudowanie spółki, która swoim produktem, lub usługą przekona do siebie miliony użytkowników, jest ambicją większości founderów. Droga do osiągnięcia statusu jednorożca, który jest symbolem sukcesu, nie jest jednak usłana różami, a ciężką pracą, determinacją i poświęceniem. Jednak jak powszechnie wiadomo, a ja sama się pod tym podpisuję – warto podążać za marzeniami.

Jednak czy w tych dynamicznych, nieustannie zmieniających się organizacjach, jest miejsce na budowanie procesów HRowych? Czy temat ten jest marginalizowany ze względu na wąskie budżety i koncentrację na innych równie istotnych obszarach? Czy zatem HR odkłada się na półkę i generalnie rzecz ujmując można postawić tezę, że HRu w startupach po prostu nie ma?

Z otwartą głową, choć nieco sceptycznym podejściem, rozpoczęłam moją kolejną rozmowę w ramach podcastu „Skrzydlaty HR”. Wspólnie z Szymon Janiak, Managing Partner i Co-founder w funduszu venture capital czysta3.vc, rozmawialiśmy o roli HR w spółkach finansowanych przez VC. I co się okazało? Wnioski i doświadczenia, którymi podzielił się Szymon znacząco zmieniły moją perspektywę i myślę, że nie ma nic bardziej ekscytującego od budowania kultury organizacyjnej i procesów HRowych w spółkach napędzanych przez zmianę, które charakteryzuje „dziki pęd innowacyjności”.

Przekonajmy się wspólnie jak duża wiedza i świadomość  w obszarze ludzkim jest w venture capital pomimo szalonego tempa, z którym mierzą się wspierane prze nich spółki. Zapraszam!

🕙 0:24 – CHARAKTERYSTYKA SPÓŁEK VC

 • struktura organizacyjna spółek z portfela VC,
 • w jaki sposób startupy wspierane są poza kapitałowo?
 • HR rekrutujący, czy strategiczny?
 • pozyskiwanie talentów HRowych przy ograniczonym budżecie,

🕙 12:51 – KULTURA ORGANIZACYJNA W VC

 • budowanie kultury organizacyjnej w spółkach w fazie wzrostu,
 • kompetencje poszukiwane u founderów,

🕙 25:07 – RÓŻNORODNOŚĆ W STARTUPACH

 • męski świat startupów,
 • budowanie biznesu nastawionego na internacjonalizację,
 • inwestycje VC w cyfrową transformację procesów HRowych,

🕙 35:04 – WYZWANIA HR w VC

 • jak zachęcić talenty z rynku IT do pracy w startupie?
 • jak wprowadzić menedżerów do startupów będących w fazie wzrostu?

Podcast dostępny jest na:

📣 Youtube: https://lnkd.in/dhHqB_TJ
📣 Spotify: https://lnkd.in/dWXzhcdA
📣 Apple: https://lnkd.in/dJTBM-G2
📣 SoundCloud: https://lnkd.in/dE5kfp-H
📣 Spreaker: https://lnkd.in/d2QK7Wt5

Do śledzenia podcastu „Skrzydlaty HR” zapraszam liderów zespołów, kadrę zarządzającą i praktyków HR, dla których rozwój i zmiana są naturalne i pożądane. Posłuchajcie jak robią to inni.

Podcast: “Skrzydlaty HR” – #8 Dorota Minta / Jak regulować emocje?

poniedziałek, 14 marca, 2022
@Monika Ciesielska
„Pomaganie innym w sytuacji w jakiej jesteśmy wymaga ogromnej uważności i wsłuchania się w potrzeby drugiej osoby. Reakcje na traumę i stres…

Podcast: „Skrzydlaty HR” – #7 David Nirenberg, Mitch Berger / Rekrutacja nowej ery

czwartek, 17 lutego, 2022
@Monika Ciesielska
Jak zmienił się rynek pracy podczas pandemii i jak wpłynęło to na proces rekrutacji? Kto wie o tym lepiej niż my, rekruterzy…

Nowe spojrzenie na cel korporacyjny

poniedziałek, 17 stycznia, 2022
@IMSA Search Global Partners
Wraz z początkiem 2022 roku wielu z nas myślało, że zdołamy powstrzymać pandemię COVID-19 i ruszymy pełną parą do świata po COVIDZIE.…