Badania
i Publikacje

Zapraszamy do lektury

Zdrowie psychiczne pracowników bardziej krytyczne niż kiedykolwiek

poniedziałek, 23 sierpnia, 2021
@IMSA Search Global Partners

Od marca 2020 roku, kiedy wybuchła pandemia, ludzie na całym świecie bardzo ucierpieli. Izolacja, choroba i utrata pracy doprowadziły do ​​zwiększenia poziomu stresu i niepokoju. Teraz, gdy pracodawcy przygotowują się do powrotu do biur, muszą zastanowić się w jaki sposób wykonywac pracę – zdalnie, hybrydowo, czy osobiście? Jak będą wyglądały przestrzenie biurowe – przekonfigurowane, pomniejszone, wspólne? Jakie będą protokoły szczepień? A co najważniejsze, jakie będzie zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie pracowników?

Według Indeksu Zdrowia Psychicznego z maja 2021 r. „O 55% wzrosło ryzyko pojawienia się syndromu stresu pourazowego u pracowników… i nastąpił 59% spadek koncentracji pracowników w porównaniu do okresu sprzed pandemii”. Co więcej, zgodnie z badaniem Managing the People Side of Risk, przeprowadzonym na początku 2021 r. wśród 1380 menedżerów ds. zasobów ludzkich i menedżerów ryzyka na całym świecie, wśród największych dostrzeganych zagrożeń znajduje się pogorszenie zdrowia psychicznego i wyczerpanie w miejscu pracy.

Pracownicy nie czują się wspierani

Amerykańskie badanie Gallupa przeprowadzone w marcu 2021 r. wykazało, że tylko 35% pracowników zdecydowanie zgadza się, że ich firma dba o ich dobre samopoczucie; w porównaniu do 48% w maju 2020 r. Ten znaczny spadek jest silnym sygnałem dla tych organizacji, które chcą zwrócić na ten aspekt uwagę. Czas opracować strategię, stworzyć plan i zainwestować w dobrostan pracowników.

Pracodawcy muszą uczynić zdrowie psychiczne priorytetem

Pracodawcy muszą zdawać sobie sprawę, że rozwiązywanie problemów pracowników związanych ze zdrowiem psychicznym musi być obecnie priorytetem. Tworzenie środowiska empatii i zrozumienia ma znaczenie dla pracowników. Firmy, które koncentrują się na zdrowiu psychicznym, często doświadczają wzrostu zaangażowania i produktywności.

Zarządzaj w górę

Dyrektorzy generalni muszą tworzyć środowisko pracy, które wykazuje prawdziwe zaangażowanie i kulturę dobrego samopoczucia wspieraną przez programy pracownicze, które zachęcają do opieki. Dostęp do zdrowej żywności i ćwiczeń fizycznych, stworzenie firmowego biegu charytatywnego, czy też zachęcanie pracowników do biegania do domów do swoich rodzin, to sposoby w jakie liderzy mogą odgrywać znaczącą rolę w promowaniu dbaniu o dobrostan swoich pracowników i ich rodzin, budując pozytywny cykl inspiracji. Zarządcy firm muszą również brać przykład dobrych zachowań od liderów średniego szczebla, którzy przejawiają inicjatywy dobrze znając i rozumiejąc członków swoich zespołów.


Pełna treść artykułu: Post-Pandemic, Employee Mental Health More Critical Than Ever

Podcast: “Skrzydlaty HR” – #8 Dorota Minta / Jak regulować emocje?

poniedziałek, 14 marca, 2022
@Monika Ciesielska
„Pomaganie innym w sytuacji w jakiej jesteśmy wymaga ogromnej uważności i wsłuchania się w potrzeby drugiej osoby. Reakcje na traumę i stres…

Podcast: „Skrzydlaty HR” – #7 David Nirenberg, Mitch Berger / Rekrutacja nowej ery

czwartek, 17 lutego, 2022
@Monika Ciesielska
Jak zmienił się rynek pracy podczas pandemii i jak wpłynęło to na proces rekrutacji? Kto wie o tym lepiej niż my, rekruterzy…

Podcast: Skrzydlaty HR – #6 Szymon Janiak / Rola HR w Venture Capital

wtorek, 25 stycznia, 2022
@Monika Ciesielska
Świat startupów, w którego krajobraz wpisane są nowe technologie, postęp, zmiana, innowacje, wszystkie te rundy finansowania, o tak – ten świat wydaje…