Jak dokonać transformacji biznesowej i jednocześnie nie zatracić budowanej latami kultury organizacyjnej, a wręcz wzbogacić ją o składniki niezbędne do budowania przynależności pracowników do organizacji? Te składniki to różnorodność, równość i włączenie. Składniki, które są remedium na podniesienie retencji w firmie. Powodują, że w tej firmie naprawdę chce się pracować. O tym jak udało się to osiągnąć w Philip Morris International w usłyszymy dzisiaj od Anity Rogalskiej, People & Culture Director Poland & Baltics, prawdziwej prowokatorki zmian, która podzieli się swoimi doświadczeniami i energią, którą niewątpliwie czerpie ze swojej pracy.
„Bardzo dużo się benchmark’ujemy. Patrzymy na inne firmy, na firmy technologiczne i widzimy, że najbardziej innowacyjne są te z nich, które są zróżnicowane. Jako firma podjęliśmy świadomą decyzję, że na poziomie menedżerskim chcemy mieć 40% kobiet. W Polsce już jesteśmy w tym miejscu. Natomiast wymaga to bardzo konsekwentnych decyzji o tym, że faktycznie chcemy iść w tym kierunku, a także wybrania właściwego momentu, nie tracąc z oczu kompetencji kandydatów i usuwając bariery tam gdzie one mogą się pojawić.”
Zapraszam na rozmowę o budowaniu firmy równych szans, w trakcie której:
- omówimy transformację biznesową Philip Morris połączoną z budowaniem kultury organizacyjnej opartej na różnorodności, włączeniu i równości,
- odpowiemy na pytanie – czy to logiczne zapłacić mniej swojej córce, niż swojemu synowi?
- poznamy Certyfikat Równych Płac, który w Polsce posiada tylko jedna firma,
- odpowiemy jak budować nowe kompetencje, oduczać się i uczyć na nowo,
- poznamy genezę programu „Happy Parents”,
- zastanowimy się czy różnorodność ma sens bez kultywowania polityki włączenia.
Podcast dostępny jest na:
📣 Youtube: https://lnkd.in/eBC2E3AD
📣 Spotify: https://lnkd.in/ecu7GaWM
📣 Apple: https://lnkd.in/ee2uR5hG
📣 SoundCloud: https://lnkd.in/efPRrGhu
📣 Spreaker: https://lnkd.in/eNcD9rxX
Do śledzenia podcastu „Skrzydlaty HR” zapraszamy liderów zespołów, kadrę zarządzającą i praktyków HR, dla których rozwój i zmiana są naturalne i pożądane. Posłuchajcie jak robią to inni.