Badania
i Publikacje

Zapraszamy do lektury

Styl Zarządzania Anno Domini 2022

wtorek, 05 października, 2021
@IMSA Search Global Partners
Leadership 2022

Od założyciela start-upu po dyrektora generalnego firmy z listy Fortune 500 – przywództwo polega na inspirowaniu innych. Przed pandemią, oprócz Motywującego, przywództwo zostało zdefiniowane jako: Wizjonerskie, Silne, Sprytne, Rozkazujące, Zdeterminowane i Decydujące.

Pandemia wykorzeniła normy na całym świecie. Zmusiła liderów do zostania ekspertami w zarządzaniu kryzysowym, jednocześnie domagając się zwiększonej empatii i uwagi na kwestie społeczne w miejscu pracy. W 2022 r. cechami, które charakteryzują dzisiejszych liderów, są: Innowacyjny Myśliciel i Działacz, Pokorny, Współczujący, Motywacyjny, Przejrzysty, Elastyczny, Zorientowany na Cel.

Dzisiejszy innowacyjny myśliciel potrzebuje planu

Odważni, innowacyjni liderzy bardziej niż kiedykolwiek potrzebują planu działania. Wizja strategiczna bez planu wdrożenia jest niekompletna. Liderzy potrzebują również swobody w decydowaniu o sytuacji na świecie, biorąc pod uwagę niepewność i zmienność. W wielu organizacjach podstawa planowania, którą jest 3-letni plan strategiczny, nie jest już ani produktywna ani realistyczna. Dzisiejsi szeroko rozumiani myśliciele, z wyobraźnią i twórczą intuicją, również potrzebują silnych umiejętności zarządzania lub partnerów, którzy wnoszą umiejętności zarządzania, aby przekształcić wizję w rzeczywistość i ustawić swój biznes na sukces.

Silny, ale skromny

Dzisiejsi liderzy to dobrzy słuchacze i dobrzy gracze zespołowi. Chociaż jest to nadużywane wyrażenie, „nie ma ja w ZESPOLE” brzmi ono prawdziwie. Liderzy 2022 są gotowi usłyszeć inne punkty widzenia, rozwinąć własne myślenie i zmienić kierunek, wzmocnić się poprzez współpracę z innymi, a nie poprzez surowy indywidualizm. Nie mogą już przewodzić stojąc z przodu, przemawiając do innych. Dziś muszą być w centrum, zapraszając do rozmowy ludzi o różnych perspektywach, wzmacniając ich zespoły i stymulując kreatywność.

Jednocześnie skuteczny lider 2022 bierze odpowiedzialność za błędy, dostosowuje się do ich poprawiania i dzieli się informacjami, aby wszyscy inni też się uczyli. W stosownych przypadkach mówiąc przepraszam! zdobywa szacunek i zaufanie. Tworzy bezpieczne, otwarte środowisko, które wzmacnia innowacyjność i unika kultury obwiniania. I oczywiście dziękuję! demonstruje uznanie. Dzisiejsi wielcy liderzy świętują osiągnięcia swoich zespołów, więc sukcesy należą do wszystkich.


Pełna treść artykułu: Leadership 2022 Style

Great Resignation: Drogi Pracodawco, co poszło nie tak?

wtorek, 30 listopada, 2021
@Monika Ciesielska
Termin Wielkiej Rezygnacji pojawił się po raz pierwszy w wypowiedzi Anthony’ego Klotza, profesora zarządzania w Mays Business School of Texas A&M University,…

Podcast: Skrzydlaty HR – #3 Anita Rogalska / Budowanie kultury różnorodności

wtorek, 23 listopada, 2021
@Monika Ciesielska
Skrzydlaty HR
Jak dokonać transformacji biznesowej i jednocześnie nie zatracić budowanej latami kultury organizacyjnej, a wręcz wzbogacić ją o składniki niezbędne do budowania przynależności…

Cyberbezpieczeństwo — ryzyko, którego nie można zignorować

poniedziałek, 15 listopada, 2021
@IMSA Search Global Partners
Ryzyko cyberprzestępczości jest bardzo realne dla firm każdej wielkości. Wiąże się ze znaczącymi kosztami i bez wątpienia nie może być dłużej ignorowane.…