Badania
i Publikacje

Zapraszamy do lektury

Podtrzymanie kultury organizacyjnej w rok od rozpoczęcia pandemii

wtorek, 23 marca, 2021
@IMSA Search Global Partners

Od wybuchu pandemii minął już rok. Od roku pracujemy z domu, wirtualne spotkania stały się nową normą, a pozostawanie w kontakcie ze współpracownikami jest bardzo ograniczone. Raport Gallupa analizujący wskaźniki zdrowia i dobrego samopoczucia, wskazuje, że dorośli zgłaszają, że zmagają się ze stresem i zmartwieniami, szczególnie ci, którzy pracują w domu, jednocześnie opiekując się dziećmi. Osoby dorosłe nie będące w związkach, skarżą się na samotność. Organizacje, które stawiają na współpracę zespołową i innowacje, stanęły właśnie w obliczu nowych wyzwań.

Nowe hybrydowe miejsce pracy

Po pełnym roku pandemii możemy z cała pewnością stwierdzić, że eksperyment dotyczący pracy zdalnej zakończył się sukcesem. Z punktu widzenia pracowników, którzy chcieli zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym i wyeliminować codzienne dojazdy, obecna sytuacja jest preferowana. W pozostałych przypadkach wygląda to nieco inaczej. Indeks doświadczeń pracowników pracujących zdalnie, oparty na danych z ankiety przeprowadzonej wśród 9032 pracowników umysłowych w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Japonii i Australii, pokazał, że przytłaczająca większość z nich – 72%, preferuje kombinację pracy w biurze z pracą zdalną.

Firmy planują wdrożenie hybrydowych miejsc pracy. Zwiększone środki ostrożności, ograniczone przestrzenie robocze i zmieniające się harmonogramy łączące pracę zdalną z osobistą, staną się normą. Biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę pracowników w biurze i zespoły rozsiane po całym świecie, utrzymanie silnej kultury korporacyjnej jest niezbędne do utrzymania zaangażowania pracowników i wysokiej wydajności.

Zdefiniuj, przeanalizuj i wzmocnij swoją kulturę korporacyjną

Kultura organizacyjna w firmie ma szczególne znaczenie. Sprawia, że firma jest postrzegana za wyjątkową, przyciąga (lub zraża) pracowników. Napędza zaangażowanie, które bezpośrednio wpływa na wydajność pracy. Według Gallupa „To dzięki doświadczeniu pracowników organizacje mogą utrzymać kulturę organizacyjną, niezależnie od tego, gdzie pracownik jest zlokalizowany. Koncentrując się na tworzeniu wirtualnego i hybrydowego środowiska pracy, organizacje wzmocnią i zainspirują wszystkich pracowników do jak najlepszej pracy ”. Konkluzja – silna kultura organizacyjna jest kluczem do biznesu.

W nowym hybrydowym środowisku pracy, utrzymanie kultury korporacyjnej wymaga strategii i planowania. Pierwszy krok – audyt: sprawdź, gdzie znajduje się Twoja firma, aby zrozumieć, czy kultura organizacyjna firmy jest dobrze zdefiniowana i komunikowana. Określ, czy doświadczenie pracownika jest zgodne z doświadczeniem klienta i czy wynika z niego odpowiedni wynik finansowy. Ożywienie kultury biurowej oznacza inwestowanie w narzędzia do współpracy, platformy innowacji i kreatywne programy. Aby jeszcze bardziej wzmocnić kulturę organizacyjną, rozważ następujące kwestie:


Pełna treść artykułu: Maintaining Company Culture a Year into the Pandemic

Podcast: “Skrzydlaty HR” – #8 Dorota Minta / Jak regulować emocje?

poniedziałek, 14 marca, 2022
@Monika Ciesielska
„Pomaganie innym w sytuacji w jakiej jesteśmy wymaga ogromnej uważności i wsłuchania się w potrzeby drugiej osoby. Reakcje na traumę i stres…

Podcast: „Skrzydlaty HR” – #7 David Nirenberg, Mitch Berger / Rekrutacja nowej ery

czwartek, 17 lutego, 2022
@Monika Ciesielska
Jak zmienił się rynek pracy podczas pandemii i jak wpłynęło to na proces rekrutacji? Kto wie o tym lepiej niż my, rekruterzy…

Podcast: Skrzydlaty HR – #6 Szymon Janiak / Rola HR w Venture Capital

wtorek, 25 stycznia, 2022
@Monika Ciesielska
Świat startupów, w którego krajobraz wpisane są nowe technologie, postęp, zmiana, innowacje, wszystkie te rundy finansowania, o tak – ten świat wydaje…