Rss

Życie w równowadze wymaga odwagi

Data publikacji: 29 grudnia 2016
Życie w równowadze wymaga odwagi Jasne wytyczenie granic pomiędzy pracą a domem i pasją wymaga odwagi – ale zmiana jaką przynosi jest tego warta. Rozmowa Grzegorza Stecha z Moniką Ciesielską-Rutkowską, partnerem zarządzającym Carpenter Consulting, dla CXO.pl.

Grzegorz Stech: Czy polscy menedżerowie potrafią pracować? W badaniach Polacy pracują średnio 10 godzin, jesteśmy jednym z najdłużej pracujących narodów, a jednocześnie najmniej efektywnych. Skoro zatem tak wygląda praca, to jaki jest odpoczynek?

Monika Ciesielska-Rutkowska: To częsty temat rozmów, które prowadzę z kandydatami na stanowiska menedżerskie... i we własnym domu. Im wyższe stanowisko, tym więcej odpowiedzialności i pracy, którą często musimy wykonać sami. Nie wszystko da się zlecić pracownikom czy outsourcing’ować. W konsekwencji pracujemy około 10 godzin dziennie, czasem dłużej. Jednak czy faktycznie jesteśmy efektywni cały ten czas? Nasz wiek, stopień przepracowania, brak wakacji, sytuacja rodzinna, zdrowotna, to wszystko wpływa na jakość naszej pracy. Nie każde 2 godziny przepracujemy równie efektywnie, a co dopiero 10. Czy siedząc w nocy nad ważnym projektem, walcząc ze snem, stworzymy coś co zadziwi świat? Nie sądzę.

Wywiad w całości można przeczytać TUTAJ