Człowiek i firma

Stworzeni dla siebie

Zobacz więcej

Monika Ciesielska

Managing Partner / Rekrutacja
 

Ekspert w zakresie rekrutacji i oceny kompetencji

kadry zarządzającej. Head hunter.

 

Od kilkunastu lat z sukcesem rekrutuje menedżerów

najwyższego szczebla, na zlecenie międzynarodowych

i polskich korporacji, a także dokonuje oceny kompetencji

w ramach indywidualnych audytów menedżerskich.

 

Założyciel firmy Carpenter Consulting.

Prezydent globalnej sieci IMSA International Executive Search.

Członek rady nadzorczej Elevato Software.

 

Absolwentka zarządzania na SGH i finansów

na Uniwersytecie Gdańskim.

 

Na swoim koncie posiada wiele publikacji,

w wydawnictwach typu: Forbes, Puls

Biznesu, Newsweek, Personel Plus, Personel i Zarządzanie.

 

Kolekcjoner sztuki współczesnej, pasjonatka jazdy konnej

i od niedawna lotnictwa.

 

Mama Zosi.

Monika Ciesielska
 
 
Report on Executive Trends 2020 11.02.2020

Rynek pracy nieustannie się zmienia i chociaż nie jesteśmy w stanie postawić znaku równości między poszczególnymi rynkami, dzielimy si\ę trendami, które są obecne i mają odniesienie do wielu rynków świata. Oto, co nasi koledzy z IMSA Search mówią o trendach na globalnym rynku pracy w 2020 roku.

Zobacz więcej
Konferencja IMSA Search w Zurychu 15.01.2020

Członkowie IMSA Search spotkali się w Zurychu w Szwajcarii, aby omówić najlepsze praktyki Executive Search, podzielić się wiedzą i odkryć nowe, innowacyjne i skuteczne sposoby dotarcia do Kandydatów i obsługi Klientów. „Kiedy eksperci z pięciu kontynentów spotykają się, aby wspólnie pracować nad globalnymi ​bolączkami, żadne zagadnienie nie jest ani zbyt skomplikowane, ani zbyt trudne. Energia naszej sieci jest nie do zatrzymania ”- mówi Monika Ciesielska, prezes IMSA Search Global Partners.

Zobacz więcej
Trzy oblicza ghosting’u: uczuciowy, pracowniczy i rekruterski 08.05.2019 @Monika Ciesielska

Mniej więcej 2 lata temu, pojęcie ghostingu zawitało w korporacjach. Kandydaci, reprezentujący różne zawody, głównie specjaliści, rozpoczęli proceder, który na początku szokował, aby dość szybko stać się normą, a nawet trendem. Nie przyjść na umówioną rozmowę kwalifikacyjną i nawet o tym nie uprzedzić? Takie sytuacje wcześniej były nie do pomyślenia. Tymczasem działy HR i rekruterzy skarżą się, że jest to w tej chwili zjawisko występujące notorycznie.

Zobacz więcej
Customer experience w czasach niedziel już-nie-handlowych 03.02.2019 @Monika Ciesielska

Niektóre rekrutacje zostają w nas na dłużej. Z różnych względów. W tym wypadku Klient trafił do mnie po sąsiedzku. Nasze firmy zlokalizowane są w warszawskim Rondo 1. Przyznał, że do tej pory współpracował z head hunterami wyspecjalizowanymi stricte w real estate, jednak tym razem potrzebował firmy, która przeczesuje również inne rynki, ponieważ stanowisko nie dotykało inwestycji, zarządzania nieruchomościami, ani leasingu, tylko marketingu.

Zobacz więcej
Najlepsze w LinkedIn 26.02.2020

Monika Ciesielska wyróżniona przez magazyn re: post pośród Top Voice of LinkedIn w Polsce 2019. Wyróżnienie zostało przyznane w wyniku publikacji budzącego wiele emocji artykułu „Siła Srebrnych Wilków".

Zobacz więcej
Case study: rekrutacja Drive Solutions CVT Manager dla Continental 09.01.2018

Continental, wiodąca światowa firma z branży motoryzacyjnej, specjalizująca się w oponach, układach hamulcowych, elektronice wnętrz, podwoziach i optymalizacji zużycia paliwa, zwróciła się do firmy Carpenter Consulting, o pomoc w znalezieniu kandydata na stanowisko Drive Solutions CVT (Commercial Vehicle Tires) Manager. Projekt został przeprowadzony w związku z planowanym wprowadzeniem na nowe rynki (w tym Polskę) innowacyjnego rozwiązania Continental o nazwie - Integrated Fleet Management (IFM).

Zobacz więcej
Indywidualny plan rozwoju zawdowego - szczyt marzeń pracowników średniego i wyższego szczebla 12.05.2017

Podczas rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami na stanowiska menedżerskie, jednym z interesujących tematów jest motywacja do zmiany pracy. Odpowiedź, która pada najczęściej to możliwość rozwoju zawodowego i wyzwania jakie organizacja stawia przed nowozatrudnioną osobą. Pogłębiając wątek rozwoju zawodowego, prostą drogą dochodzimy do indywidualnych planów rozwoju, w których menedżerowie widzą dla siebie wiele korzyści.

Zobacz więcej
Życie w równowadze wymaga odwagi 29.12.2016

Jasne wytyczenie granic pomiędzy pracą a domem i pasją wymaga odwagi – ale zmiana jaką przynosi jest tego warta. Rozmowę dla CXO.pl., z Moniką Ciesielską-Rutkowską, partnerem zarządzającym Carpenter Consulting, przeprowadził Grzegorz Stech. - Czy polscy menedżerowie potrafią pracować? W badaniach Polacy pracują średnio 10 godzin, jesteśmy jednym z najdłużej pracujących narodów, a jednocześnie najmniej efektywnych. Skoro zatem tak wygląda praca, to jaki jest odpoczynek?

Zobacz więcej

Lemon i Maraton

Koń Lemon fot. Andrzej Rutkowski

Lemon i Maraton

Lemon i Maraton to przeurocze konie czystej krwi angielskiej, stacjonujące na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Od 2010 roku, Carpenter Consulting zapewnia Mlemonom wikt i opierunek tj. obszerny padok i systematyczną dostawę marchewek. Zarówno Lemon, jak i Maraton, ​są końmi kontuzjowanym i można je tylko rozpieszczać, co też czynimy z wielką przyjemnością.

Lemon jest koniem niezwykle towarzyskim, jednak przyjaciela ma tylko jednego. Jest nim Maraton, wspólnie z którym tworzą mini stado. Lemon, choć jest bardzo przyjazny, ma bardzo silny i dominujący charakter. To on jest prowodyrem ucieczek z padoku. Jednak zawsze dba o to, żeby jego przyjaciel się nie zgubił i dotrzymywał mu kroku.

Zarówno Lemon, ja i Maraton, są honorowymi dawcami końskiej krwi. Uratowali do tej pory wiele końskich istnień. Cieszymy się, że tak fantastyczne konie są twarzą, a właściwie pyskami firmy Carpenter Consulting.

IMSA

IMSA International  
      Executive Search
Carpenter Consulting - IMSA Poland jest partnerem międzynarodowej organizacji IMSA International Executive Search, zrzeszającej niezależne firmy wyspecjalizowane w doradztwie i rekrutacji kadry zarządzającej najwyższego szczebla.