Badania
i Publikacje

Zapraszamy do lektury

Dwie złote zasady zarządzania relacyjnego

wtorek, 15 grudnia, 2020
@IMSA Search Global Partners

Naukowcy sugerują, że wkrótce będziemy walczyć z „tsunami zdrowia psychicznego” związanym z nieprzewidzianą śmiercią, wypaleniem zawodowym i bezrobociem. Aby uniknąć przyszłych problemów, liderzy powinni wprowadzić w swoich organizacjach zarządzanie relacyjne. Oto dwa kroki prowadzące do osiągnięcia celu.

Wydaje się, że wszyscy zdajemy sobie sprawę z poziomu globalnego lęku wywołanego pandemią. WHO opublikowała alarmujące dane z Chin, a psychologowie na całym świecie donoszą o rosnącej liczbie nowych pacjentów. Ostatnio mieliśmy okazję przyjrzeć się samopoczuciu ludzi, którzy nie proszą o pomoc. A wyniki tych obserwacji są co najmniej niepokojące.

Badanie opublikowane we wrześniu przez Psychological Trauma przedstawiają dane Google Trends z okresu pandemii. Naukowcy odkryli ogromny wzrost liczby wyszukiwań tematów związanych z lękiem, atakami paniki i metodami leczenia ataków paniki. Naukowcy sugerują, że wkrótce będziemy walczyć z „tsunami zdrowia psychicznego” związanym z nieprzewidzianą śmiercią, wypaleniem i bezrobociem.

Te dane powinny być alarmem dla wszystkich menedżerów i liderów. Jeśli firmy chcą dbać o swoich pracowników, potrzebują relacyjnego zarządzania. Ale od czego zacząć? Sugerujemy wprowadzenie dwóch kroków.

Spraw, by Twoje cele były zwinne

Zgodnie z raportem o sprawności biznesowej z 2019 r., większość firm oceniła swoją dojrzałość biznesową jako stosunkowo niską. W 2020 roku takie podejście nie jest już możliwe. Jak zalecają eksperci firmy Gallup: „Obecne zakłócenia i niepewność co do przyszłości w naszym środowisku biznesowym wymagają zwinnego podejścia do wyznaczania celów. Cele należy dostosować na bieżąco, aby skupić się na potrzebach biznesowych i tym, jak pracownicy mogą najlepiej dostarczać wartość organizacji”.

Ale jak to osiągnąć? Na dobry początek warto zainwestować w kulturę zaufania w Twojej firmie. Kiedy Twoi pracownicy są wzmocnieni, jest bardziej prawdopodobne, że szybko zareagują na zmiany w środowisku biznesowym. Zaufanie pozwala Twojemu zespołowi dostosować się do każdej sytuacji bez marnowania czasu, co jest kluczowe ze względu na pandemię.

Lider, który chce wprowadzić do zespołu bardziej zwinny system osiągania celów, ma do dyspozycji wiele możliwości. Z perspektywy IMSA Search, im więcej jest możliwości wzmocnienia pracowników, tym lepiej. Jedną z sugestii może być system CLEAR, który bazuje na współpracy, ograniczonym zakresie odpowiedzialności, emocjach, dostrzeganiu problemów i możliwościach udoskonalania. Podejście zostało opracowane przez medalistę olimpijskiego i przedsiębiorcę Adama Kreka. Umożliwia pracownikom udział w procesie wyznaczania celów, co wspiera budowanie kultury zaufania w firmie.


Pełna treść artykułu: Two golden rules of meaningful management

Podcast: “Skrzydlaty HR” – #8 Dorota Minta / Jak regulować emocje?

poniedziałek, 14 marca, 2022
@Monika Ciesielska
„Pomaganie innym w sytuacji w jakiej jesteśmy wymaga ogromnej uważności i wsłuchania się w potrzeby drugiej osoby. Reakcje na traumę i stres…

Podcast: „Skrzydlaty HR” – #7 David Nirenberg, Mitch Berger / Rekrutacja nowej ery

czwartek, 17 lutego, 2022
@Monika Ciesielska
Jak zmienił się rynek pracy podczas pandemii i jak wpłynęło to na proces rekrutacji? Kto wie o tym lepiej niż my, rekruterzy…

Podcast: Skrzydlaty HR – #6 Szymon Janiak / Rola HR w Venture Capital

wtorek, 25 stycznia, 2022
@Monika Ciesielska
Świat startupów, w którego krajobraz wpisane są nowe technologie, postęp, zmiana, innowacje, wszystkie te rundy finansowania, o tak – ten świat wydaje…